Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Nechápu v čem je rozdíl?

Autor Eva Novotná
Předmět Nechápu v čem je rozdíl?
Dotaz Dobrý den pane Kráso, Požádala o prodloužení průkazu ZTP. Do 14 dní přišla sociální pracovnice na posouzení a během 30 dní mi přišlo oznámení o přiznání příspěvku na mobilitu - trvale. Vydali mi prozatímní průkaz a současně jsem musela vyplnit tiskopis (Doplňující údaje pro otevření platebního účtu a vydání sKarty), kde jsem na radu úřednice vyplnila žádost o automatický převod celého příspěvku na můj bank. účet, jako dosud. Nechtěla jsem platební funkci. Je s podivem, že dodnes (4 měs. od žádosti) nevím jaký stupeň průkazu mi přiznají a ani žádné jiné vyrozumění jsem nedostala. Je možné, že se čeká s konečným vyřízením až na vydání sKarty? Tu převzít bohužel musím, protože slouží i jako průkaz ZTP, který samozřejmě potřebuji, a to nejen na výměnu označení do auta. Sleduji dění ohledně sKarty v Tv, tisku i tady, ale stále nechápu v čem je rozdíl pro nás s mimořádnýma výhodama? Jestli ji chci nebo v mém případě nechci používat jako platební kartu, České spořitelně jsem musela poskytnout osobní údaje. Přeji pevné zdraví a moc děkuji za Vaši práci. Eva Novotná Ještě jeden malý dotaz. Bude se platba příspěvku přeposíláním na vlastní účet zpožďovat?

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Novotná,

samozřejmě, že byla zneužita vaše situace, kdy Vám končí průkaz ZTP. Je možné, že vše trvá déle kvůli topmu, že se zpracovávají Vaše údaje k vydání sKarty. Průkazka Vám mohla být vydána i bez sKarty, ale úřadnice jsou motivovány k tomu, aby preferovaly skarty.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se změnou zákona o loteriích, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.