Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

nárok na ZTP průkazku

Autor Ješková
Předmět nárok na ZTP průkazku
Dotaz

Dobrý den,po těžkém zánětu oka jsem na něj nevratně oslepla.Ze dvou nemocnic mě doslova vyhnali,že mám ječné zrno,až ve třetí mě přijali a operovali,ale již se zrak nedal zachránit.Mám chronicky nemocnou páteř/kořenové dráždění,vyhřezlou ploténku/,nyní páteř velmi zhoršena,závratě a bolesti hlavy.Nyní 24dnů po operaci oka ,stálý otok,motání.Mám vše vyfocené,jak nemoc pokračovala a kdyby mě zaléčili ze začátku antibiotiky,mohla jsem vidět/to mi řeklo několik lékařů/.Došlo k pochybení,které chci řešit,až na to budu mít sílu.Mám nárok na ZTP průkazku?Děkuji

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Ješková,

nárok na průkazku ZTP může posoudit pouze posudkový lékař. Pokud máte nějaké potíže s pohybem, neudržíte rovnováhu a podobně, tak byste mohla zkusit požádat o průkazku ZTP. Žádost se podává na odboru sociální péče Vaší obce s rozšířenou působností. Je třeba však počítat s tím, že u ztráty jednoho oka není na průkazku nárok. To znamená, že průkazka by byla přiznána na jiný druh zdravotního postižení.

S pozdravem Václav Krása