Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

nárok na ztp

Autor šikolová jana
Předmět nárok na ztp
Dotaz Dobrý den pane Krása,jsem v plném ID z psychických duvodu již bez kontrol.mám problémy,že v buse si musím sednout,jsem oslabená z duvodu soc.fobie,uzkostí z jízdy,pohybu při pohledu do okna včetně stěraču,to omdlívám a nejsem schopna na cestách mimo domov se stravovat,dusím se,nemužu polykat a hlavně celková unava pak i z hladu a soc.fobie.Pohyblivá jakžtakž jsem,přesto,že mám altrozu 3st.v kyčli.nevylezu jen s velkou zátěží do schodu,berle nepoužívám.vlastně mám jen psychické potíže,někdy zmatkuji,že nejsem schopna sama cestovat,ani být mezi lidmi.mám nárok na nějaké ulehčení života,výhody OZP?děkuji

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Šikolová,

doporučuji Vám, abyste si požádala o průkaz ZTP. Žádost se podává na Váš úřad práce. Formulář žádost najdete na webu www.mpsv.cz. Nejlépe je, vyplněný formulář, i s lékařskou zprávou, odeslat doporučeným dopisem, nebo jej podat na podatelně úřadu práce. Tím musí být zhájeno správní řízení.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud si prohlédnete reklamy na mém webu http://www.vaclavkrasa.cz/. Děkuji.