Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

nárok na ZTP

Autor Pavlasová Irena
Předmět nárok na ZTP
Dotaz

Dobrý den, maminika má 85 let, je po transplantaci srdeční chlopně, chodí sice o francouzské holi, ale velmi těžce. Prosím o radu, zda má vůbec cenu žádat průkaz ZTP, jedná se mi hlavně, abych ji mohla zavézt co nejblíže lékařskému zařízení, nebo pokud jede do divadla, tak abych ji mohla také vysadit co nejblíž. Stalo se nám, že nás nepustili pořadatelé, odkázali nás na vzdálenější parkoviště a po polovině cesty jsme se museli otočit a jet domů. Maminka by tam nedošla. Jinak je soběstačná.  Moc děkuji za radu.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Pavlasová,

doporučuji, aby si maminka požádala o průkaz ZTP. Žádost se podává na ÚP, formulář žádosti najdete na www.mpsv.cz. Počítejte s tím, že řízení bude trvat poměrně dlouho.

S pozdravem Václav Krása