Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

nárok na ziskanie preukazu ZTP

Autor eva lešniaková
Předmět nárok na ziskanie preukazu ZTP
Dotaz

Dobrý den som cudzinka konkretne slovenka od roku 2005 sa liečim na cukrovku  a od roku 2008 si picham inzulin 4 krát a ktomu beriem tabletky siofor 5OO okrem toho sa liečim na vysoky tlak a beriem antidepresivum. Chcem sa informovat či mam narok na preukaz ZTP? Ak ano kde by som si mala on požiadat ( myslim tym na slovensku alebo v čechach) . Ďakujem s pozdravom  Eva Lešniaková

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Lešnijaková,

pokud nemáte v ČR trvalý pobyt, tak nemůžete žádat o průkazku ZTP. Pokud máte trvalý pobyt, je možné o průkazku ZTP požádat na sociálním odboru Vaší obce s rozšířenou působností.

S pozdravem Václav Krása