Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Narkolepsie kataplexie u dítěte a posouzení zdr.stavu

Autor Marketa
Předmět Narkolepsie kataplexie u dítěte a posouzení zdr.stavu
Dotaz Dobrý den ,prosím chci se zeptat na jaký stupen ZTP má dítě nárok-při těžké narkolepsii s kataplexií.Usíná za chůze ,ve vodě,v sedě....i přesto,že bere léky a to několik ve dne i v noci.Sám se pohybovat po silnici nemůže musí mít doprovod ,protože když usne tak pořád jde zastaví se až po době -nevnímá auta,hluk,semafor...spí a jde.Do školy a ze školy ho vozím a to spí v autě a pak znova doma spí..ve škole má možnost se vyspat v místnosti na malířské potřeby a to díky skvělé třídní.....Život nežije,ale spíš přežívá.Už jsme byli několikrát posuzovány-mámeZTP2.Přitom sám nikam nemůže ,ani jezdit na kole nebo sportovat....Poslední posudek jsme se odvolávali na auto.Dopadlo to špatně -byl to výslech ,že maminka lže ,že určitě jezdí na kole a jak se mu jezdí s klukama na kole a vysvědčení by měl se zlepšit a nemít 3 a to jedinou a pak jednu 2 a oni to tam řešili...Prosím můžete nám pomoci jsem jen obyčejná matka samoživitelka.Děkuji

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Markéto,

nemohu Vám nic jiného poradit, než, abyste podala novou žádost o průkaz ZTP/P a případně o příspěvek na nákup motorového vozidla. Pokud neuspějete, musíte se do 15 dní odvolat. Pokud neuspějete ani u odvolání, doporučuji Vám, abyste podala správní žalobu, která se podává na krajský soud. U soudu se neplatí žádné poplatky a ani Vás nemusí zastupovat advokát. 


S pozdravem Václav Krása

Rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnovali Váš čas na prohlédnutí reklam na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji.