Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

možnost prodloužení ZTP/P

Autor Dvořáčková
Předmět možnost prodloužení ZTP/P
Dotaz

Dobrý den chci se předběžně zeptat,zda máme šanci na prodloužení průkazu ZTP/P,nebo získání průkazu ZTP.Synovi přiznali Do 3 let věku ZTP/P a to je do 31.12.2011 a to na základě že byl nesoběstačný a splňoval 5 bodů na závislosti.Byl narozen v 6 měsíci těhotenství a měl dost zvíšenou péči.Vše dohonil a je v tomto směru jako ostatní vrtevníci.Nicméně jsem spíše žádala z důvodu že se narodil s vrozenou vadou a to že nevidí na levé oko.POuze v něm má světlocit a nevím jestli jen s tímto postižením má vůbec cenu žádat o prodloužení ZTP.Syn vše zvládá,jen mu dělá trochu problém orientace v prostoru a musí mít dohled aby do něčeho nevrazil a neublížil si.To z důvodu že vypouští levou stranu na kterou nevidí a také nosí kontaktní čočku a potřebuje dohled i aby si jí nevyndal nebo nějak nepoškodil.Vada se týká levého oka a pravé má naprosto zdravé.Oční specialisté se schodli na tom že je tato vada neodstranitelá a trvalá a kontaktní čočku nosí jako stimulátor.Má na ní 10 dioptrií a je schopen s ní částečného vidění velkých předmětů do vzdálenosti 5 cm od oka.Děkuji za radu a s pozdravem Dvořáčková

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Dvořáčková,

můžete zkusit požádat o průkazku ZTP. Stav Vašeho syna určitě neodpovídá průkazce ZTP/P, nedokážu Vám odpovědět, zda se žádostí uspějete.

S pozdravem Václav Krása