Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

mozková mrtvice

Autor Lada
Předmět mozková mrtvice
Dotaz Dobrý den, mojí mamce je 49 let a prodělala již dvě mozkové mrtvice. Má invaliditu 3 stupně a je po operaci srdce v nemocnici Ikem, její nemoc je spíše skrytá a na pohled se nejedná o nemocného člověka. Důchod pobírá již šestým rokem a poslední dva roky má plný invalidní důchod. Má nárok na kartu ZPTP? Přivydělává si v rámci možností podnikatelskou činností, její výdělek však nepřesáhne částku 5 tis. Kč měsíčně. Když o kartu zažádá hrozí jí nějaké riziko odebrání důchodu či půjde znovu před posudkovou komisi? Děkuji Vám předem za odpověď, Lada Prokopová

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Prokopová,

pokud Vaše matka nemá vážné obtíže v mobilitě nebo v orientaci, tak se obávám, že nesplní podmínky pro přiznání průkazu ZTP. Pokud by požádala, tak by jí pravděpodobně nehrozilo snížení stupně ID. Záleží na jejím rozhodnutí. Žádost se podává na ÚP.

S pozdravem Václav Krása