Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

mám syn s autismem ADHD a asperguv syndrom

Autor Dagmar Navrátilová
Předmět mám syn s autismem ADHD a asperguv syndrom
Dotaz mám syna 7let je autista má nárok na ZPT/P od 3let zjištšní od lékařů,nebo nějaké jiné výhody zatím chodíme do školky apeciální,zapis do školy odložen 2011,letos přijat do základní školy ze speciální vyukou s asistencí. děkuji za info Dagmar Navrátilová

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Navrátilová,

záleží na rozsahu zdravotního postižení. Domnívám se, že jnic nezkazíte, když požádáte o průkaz ZTP/P pro Vašeho syna. Pokud byste obdržela tuto průkazku, tak pak jsou s ní spojeny různé dávky, které jsou uvedeny v zákoně č. 329/2011 Sb., o dávkách pro OZP. Žádost o průkazku se podává na Vašem ÚP, kde mají i příslušné formuláře.

S pozdravem Václav Krása