Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

mám nárok na ZTP

Autor Renata Kleinerová
Předmět mám nárok na ZTP
Dotaz Dobrý den,léčim se psychický a několikrát jsem byla hospitalizována,mám primárně těžké poruchy osobnosti s projevy anxiety,nezralosti,psychastenie,popisovaná porucha-sociální fobie,dále pak abusus BZD a alkoholu v anamnese,fumator.Pracovní pokusy opakovaně selhávají a to především na podkladě pozornostia psychické výdrže,pak sklon k dysforickým rozladám na osobnostní bazi,rysy emočně nestabilní,úzkostně vyhýbavé,závislé,impulzivní,mala adaptivita,nedostatečná tolerance frustrace. Míra poklesu pracovní schopnosti 70procent a III.stp. a není schopen v ýdělečné činnosti za zcela mimořádných podmínek.Toto vyjádření mi poslali z LPK. Hypacuse levostranná,stav po plastice bubínku r.2003 Stav pro prodělaní neuborolioze v anamnese. Prosím o odpověď a přejí hezký den Kleinerová Renata

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Kleinerová,

doporučuji Vám, abyste si požádala o průkaz ZTP. Žádost najdete na www.mpsv.cz. Vyplněnou žádost zašlete doporučenou poštou na Váš Úřad práce.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se v souvislosti s neustálým snižováním podpory státu, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.