Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

lll.stupeň ZTP

Autor Ivana Žáčková
Předmět lll.stupeň ZTP
Dotaz

Dobrý den, pane Krása,

Děkuji za Vaši odpověď, ale jsem stejně překvapená, jako při výsledku odvolání se. Proč tedy podmínky pro získání lll.stupně uvádějí i slepotu, hluchotu a demenci, t.j. stav, který potřebuje trvalý doprovod? Informaci mám z Informačního portálu ligy vozíčkářů. Nebo to už neplatí a jsou tyto  informace staré?

Ještě jednou děkuji.

Ivana Žáčková

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Žáčková,

doporučuji Vám prostudovat si přílohu č. 2. vyhlášky č. 182/1991 Sb. Tam najdete druhy zdravotního postižení, které jsou relevantní v rámci přiznávání výhod II. nebo III. stupně.

S pozdravem Václva Krása