Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Lhůta na prodloužení ZTP průkazu

Autor Zavadilová Stanislava
Předmět Lhůta na prodloužení ZTP průkazu
Dotaz Dobrý den, jsem 25 let v plném invalidním důchodu s roztroušenou sklerozou.31.3.2011 mi skončila platnost ZTP průkazu. Proto jsem už 15.2.zašla na sociální úřad v místě bydliště. Hned druhý den jsem obdržela dopis, že se řízení pozastavuje. Dnes je to 2 měsíce a tak bych se chtěla zeptat jakou dobu má úřad na vyřízení nové průkazky nebo vyjádření k řízení? Protože u staré průkazky již zkončila platnost. Děkuji Zavadilová

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Zavadilová,

to co popisujete je bohužel standardní postup v současné době ve správním řízení. Správní řád umožňuje pozastavení správního řízení k řešení tzv. předběžné otázky. V tomto případě je to pravděpodobně vyjádření posudkového lékaře. Lhůta pro řešení předběžné otázky však ve Správním řádu není uvedena. Doporučují Vám zajít na odbor soc. péče, kde jste požádala o prodloužení ZTP, aby Vám její platnost byla prodloužena na dobu ukončení správního řízení.

S pozdravem Václav Krása