Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Kde žádat o ZTP

Autor Martiník
Předmět Kde žádat o ZTP
Dotaz

Dobrý den p.Krása, můj dotaz zní takto. Kde si mám požádat o buď prodloužení papírové průkazky ZTP která je platná do 31.3.2013, totéž i Parkovací průkaz. Na kterém úřadu si mám podat žádost a v jakém časovém předstihu? Když mí končí platnost ZTP papírové, musím si podat rovněž i novou žádost na přéspěvek na Mobilitu? Je možné tuto i nadále dostávat složenkou? Nebo pouze přes tu S kartu kterou v žádném případě nechci protože, mi jinak i těchto 400 kč,-příspěvek zabaví exekutor na účtu. Předem děkuji za Vaši odpověď a Váš drahocenný čas. S pozdravem p.Martiník

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Martiníku,

nejprve je potřeba požádat o prodloužení průkazu ZTP. Doporučuji Vám požádat okamžitě, a to písemně doporučeným dopisem a nebo přes podatelnu Úřadu práce, příslušného vašemu bydlišti. Bude Vám vnucována sKarta, tak trvejte na tom, že ji odmítáte, takovou možnost máte. Pokud požádáte včas o prodloužení průkazu, tak by Vám měl být příspěvek na mobilitu zachován. Až budete mít prodlouženou platnost průkazu ZTP, tak se dostavte na odbor sociální péče vaší obce s rozšířenou působností a zde Vám bude prodloužena platnost Evropského parkovacího průkazu.

S pozdravem Václav Krása

Vážený pane,

rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se změnou zákona o loteriích, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohl Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.