Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

karta ztp

Autor iveta
Předmět karta ztp
Dotaz Dobrý den pane krása žádala jsem o kartu ztp mám praticky slepotu oka nevidim na oko a problém s kolenem proto jsem žádala o kartu ztp mi nepřiznali dopis mi ještě nepřišel domů ale byla jsem se infotmovat na ůřad práce tam mi paní řekla že mi ho nepřiznali ani nevím důvod a můžu dát prý odvolaní ...Já jsem myslela že si posudková komise lidi pozvou na přezkoumání stavu čekala jsem na to 10 měsíců a nic se neděje děkuji za radu Ivet

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Iveto,

dnešní situace je skutečně taková, že vyřízení žádosti trvá tak strašně dlouho. NRZP ČR proti tomu protestuje pořád, ale bohužel se v této věci nic nezměnilo. Po obdržení rozhodnutí prosím podejte odvolání, a to do 15 dnů. Odvolání se podává prostřednictvím ÚP na odbor odvolacích agend MPSV ČR, Podskalská 19, 128 01 Praha 2.

Do odvolní stačí napsat jednoduchým způsobem, že nesouhlasíte s trozhodnutím.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se v souvislosti s neustálým snižováním podpory státu, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.