Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Jsem téměř slepý (vidím jen 20% na pravé oko) ale dle posudkového nemám nárok na průkaz ZTP/P.

Autor Svoboda Jiří
Předmět Jsem téměř slepý (vidím jen 20% na pravé oko) ale dle posudkového nemám nárok na průkaz ZTP/P.
Dotaz

    Dobrý den, nám takový problém, před 3lety jsm žádal o průkaz ZTP/P a to z důvodu převážné slepoty. Ma diagnoza VOD s vlk.2/50 úrověň těžké slabozrakosti, VOS s vlk.-incerta úroveń praktické nevidomosti NT 14/13 a ještě gonarthrosis II.  a III. stupně b. a c. s oboustraně artroticky defigurované koleny.

     Dle mého názoru mám na průkaz ZTP/P nárok (a to již jen proto, aby mohl mít doprovod k lékaři, na nákup, při cestováni.), prukazka TP mi je platná asi tak jak mrtvému kabát.                                                  Poraďte mi co mám dělat, prozatím jsem dál žádost o zvednuti stupně postižení a přiznáni průkazu ZTP/P. Nemyslím, že proto že mám hendikepy by měl můj život skončit .                                      Přeji hezký den Svoboda Jiří.

Svoboda Jiří

ul.Resslova 1083/9

708 00 Ostrava Poruba                                       

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Svobodo,

nejprve jste měl podat odvolání proti rozhodnutí o nepřiznání průkazu ZTP/P. Odvolání se posílá prostřednictvím ÚP, který rozhodl o přiznání pouze průkazu ZTP, ale adresuje se na odbor odvolacích agend MPSV ČR, Podskalská 19, 128 01 Praha. Stačí napsat, že nesouhlasíte s rozhodnutím, protože jste byl špatně posouzen. K odvolání je třeba přiložit kopii rozhodnutí o nepřiznání průkazu ZTP/P.

S pozdravem Václav Krása

Vážení, rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnovali Váš čas na reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji.