Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

JAK ZÍSKAT PRŮKAZ ZTP

Autor MILAN PECHÁŃ
Předmět JAK ZÍSKAT PRŮKAZ ZTP
Dotaz

DOBRÝ DEN PANE KRÁSA

ZÍSKAL JSEM INVALIDITU III. STUPNĚ NA NEMOC MYASTHENIA GRAVIS  JEZDÍM NA KONTROLY DO VFN PRAHA A PO RŮZNYCH VYŠETŘENÍCH TADY V OKRESE.PODLE  MUDRJ. PI´THY NA TUTO PRŮKAZKU NÁROK MÁM ALE NEVÍM JAK A KDE O NÍ POŽÁDAT. JSEM Z MALÉ VESNIČKY U DĚČÍNA Ústecký kraj  A TYTO NÁVŠTĚVY MĚ DOST ZATĚŽUJÍ PO FINANČNÍ STRANCE TAKŽE TATO PRŮKAZKA BY MĚ DOST POMOHLA. DĚKUJI ZA RADU.Mudr Jíří Piťha je z VFN v Praze Neurologie -myastenické centrum a ve své knize /Obávaná diagnoza/ se právě o tomto nároku zminuje.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Pecháni,

o průkaz ZTP nebo ZTP/P se žádá na Vašem úřadu práce. Formulář se žádostí najdete na adrese www.mpsv.cz a vyplněný jej zašlete doporučeným dopisem nan Váš ÚP.

S pozdravem Václav Krása

 

Vážený pane, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se v souvislosti s neustálým snižováním podpory státu, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohl Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.