Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

invalidní důchod a ztp

Autor Milan Hanák
Předmět invalidní důchod a ztp
Dotaz

Vážený pane Krása,obracím se na Vás s dotazem týkajícího se mé osoby.Dne 10.12 2008 jsem byl operován ve fakultní nemocnici olomouc jelikož mi byl zjištěn zhoubný nádor levé ledviny a musela mi být tato ledvina chyrurgicky odstraněna.Po operaci jsem onkologický pacient a jezdím na tuto onkologii pravidelně na vyšetření a  kontroly a pro pooperační a nádorové potíže na vyšetření např.skeletu nebo ultrazvuk břicha.Dne 11.5 2009 jsem žádal o ZTP která mi byla dne 5.10 2009 zamítnuta rozhodnutím lékařské posudkové komise Prostějov.SpZn : OSVI 3734/2009 Čj:PVMU 60090/2009Datum:20.10.2009.Tato komise mi ale přiznala dne. 3.6.2009 plný invalidní důchod a do 2.9 2009 jsem byl ještě na neschopence.Prosím o odpovědˇ jestli mi náleží průkaz ZTP nebo ne.za Vaši odpovědˇ či radu děkuji.

Příjemný den. Milan Hanák  

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Hanáku,

skutečnost, že Vám byl přiznán PID není relevantní pro žádost o přiznání průkazky ZTP. Invalidní důchod řeší snížení pracovní schopnosti občana. Průkazka ZTP pomáhá při překonávání překážek v běžném životě, jako je cestování a další. Průkazka ZTP a ZTP/P je přiznávána občanům, kteří mají vážný problém s pohybem a orientací. Z těchto důvodů Vám pravděpodobně nebyla přiznána. Proti rozhodnutí posudkové komise se můžete prostřednictvím orgánu, který Vám zamítl žádost o průkazku ZTP, odvolat ke Krajskému úřadu.

S pozdravem

Václav Krása