Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Invalidní důchod a nemocenská

Autor Veronika Borkovcová
Předmět Invalidní důchod a nemocenská
Dotaz Dobrý den pane Kráso, mám dotaz ohledně mladé spolupacientky, které v Rosce pomáhám. V současné době je od Vánoc na nemocenské a chce si zažádat o invalidní důchod (částečný). Jak to je s výplatou důchodu, pokud by ji byl přiznán a souběhem nemocenské? Můžou jí být vypláceny nemocenské dávky i částečný invalidní důchod, pokud by jí byl přiznán? Nevíme, za jak dlouho se bude moci vrátit do zaměstnání. Děkuji, přeji mnoho zdraví. Veronika Borkovcová

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Borkovcová,

u ID I. a II. stupně je možný souběh s nemocenskými dávkami bez omezení. U ID III. stupně jsou nemocenské dávky vypláceny pouze 70 dní v roce.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji