Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

invalidní důchod

Autor Svatava Pokorna
Předmět invalidní důchod
Dotaz

Dobrý den pane Krása.

Chtěla bych se zeptat manžel dostal invaliditu druhého stupně.

Jedná se o částečný?

A jestli má nárok na ZTP a mobilitu děkuji Pokorná.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Pokorná,

II. stupěň ID je částečný ID. Pokud jde o průkazku ZTP a příspěvek na mobilitu, musíte si o tyto dávky požádat na Úřadu práce. ID II. stupně neznamená, že osoba má nárok na průkaz ZTP. Hodnocení pro tento průkaz je zcela jiné nežli hodnocení pro nárok ID.

Pokud Váš manžel má vážně pohybové postižení nebo smyslové postižení, tak pak stojí za to požádat o průkaz ZTP a příspěvek na mobilitu. Pokud tomu tak není, tak se obávám, že se žádostí neuspějete. Podmínky přiznání průkazu ZTP jsou v příloze vyhlášky č. 505/2006 Sb., písmeno a) a b).

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se změnou zákona o loteriích, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.