Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

invalidita

Autor Miroslava Vankova
Předmět invalidita
Dotaz

Dobry den,jiz v minulosti jste mi dobre poradil a tak mam na vas novy dotaz.Jsem diabetik 4x denne na inzulinu,vysoky tlak,cholesterol,pareza zaludku,nalezy na jatrech-hemangiomy,pridaly se potize s pateri,zanet slach a zil,a ocni nalez,bylo by troufale zadat o invaliditu 2 stupne,bojim se,abych neprisla o jednicku,dekuji za odpoved.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Vaňková,

je to vždycky sázka do loterie zda požádat o zvýšení stupně ID. Systém funguje však tak, že při žádosti o zvýšení stupně ID by nemělo dojít k zhoršení situace, to znamená k odebrání i I. stupně ID. Pokud by se tak stalo, tak si myslím, že lze odvoláním či správní žalobou dosáhnout toho, aby k odebrání důchodu nedošlo. Takže bych spíše doporučoval, abyste si požádala o zvýšení stupně invalidity s tím, že určité malé riziko podstupujete.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji