Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Informace ŤZP/P

Autor Hana Hajduova
Předmět Informace ŤZP/P
Dotaz Dobrý večer, pane Kráso, pozorně jsem sledovala vaší relaci na ČT 1 Máte slovo a já pro info se Vás chci zeptat, mám na slovensku trvalý pobyt, jsem občanka české republiky, mám české i slovenské občanství, jsem na Slovensku držitelkou prúkazu ZŤP/S i s doprovodem nakoli mám EPILEPSII. Často jezdívám na moravu a do čech a proto se Vás ptám, zda kvúli této věci se nemúže pro mně také vystavit takový prúkaz nakol pocházím z Česka. Přeji příjemný večer Hana Hajduová Košice

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Hajduová,

pokud máte české občanství, tak máte nepochybně nárok na průkaz ZTP, případně ZTP/P. Trochu bude asi problém s trvalým bydlištěm, protože není zřejmé, na který ÚP byste se měla obrátit. Doporučuji Vám projednat tuto věc na Krajském ÚP nebo se obrátit na generální ředitelství ÚP, Karlovo nám. 1, 128 01 praha 2.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se změnou zákona o loteriích, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.