Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Informace o získání průkazu ZP

Autor Robert Kocur
Předmět Informace o získání průkazu ZP
Dotaz

Dobrý den, pane Kráso,obracím se na vás s žádostí o získání informací jak postupovat v tomto mém případu: Jsem plně invalidní důchodce.Invalidní důchod mi byl přiznán z důvodu vážných psychických problémů,opakovaných depresí a hospitalizací v psychatrické léčebně.

Zajimalo by mě,zda mám nárok na získání průkazu ZP-(rozumí se tím průkaz zdravotně postiženého občana? ) a pokud ano, kam se mám v případě této žádosti obrátit. Zatím byly tyto mé pokusy neúspěšné a byl jsem odmítnut s tím ,že na průkaz ZTP NEMÁM NÁROK.

Děkuji za odpověď,přeji hodně zdraví a síly do vaší další práce.

                   S pozdravem           Robert Kocur

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Kocure,

žádost o získání průkazu je nutno podat na sociální odbor místně příslušného úřadu. Rozhodnutí o přidělení průkazu má plně v kompetenci posudková komise, která rozhoduje, zda klient má nárok na získání průkazu. Pokud budete mít další dotazy je možno se obrátit na právní poradnu NRZP ČR poradna@nrzp.cz nebo tel. 266 753 427.

S pozdravem.

Václav Krása