Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Fw: Osobní přešetření

Autor Dana Majíčková
Předmět Fw: Osobní přešetření
Dotaz

Dobrý den pane Kráso,

chtěla jsem se zeptat, začátkem února (asi 4.2.2013) jsem zažádala o příspěvek na mobilitu a průkaz ZTP na Úřadu práce Karlovy Vary. Stávající průkaz ZTP má platnost do 31.5.2013.

Dneska mi volala paní z úřadu práce zda budu zítra doma, že se dostaví na osobní přešetření mé žádosti. Když jsem žádala poprvé, tak z úřadu u mě nikdo nebyl, proto se ptám, zda je to standartní postup, osobní návštěva z úřadu práce.

Děkuji a přeji hezký den.

Dana Majíčková

 

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Majíčková,

je to tak, že ÚP má právo provést osobní šetření, protože Vám bude vydána nová průkazka ZTP. Vzhledem k tomu, že žádáte o průkaz ZTP a příspěvek na mobilitu, tak by neměli zkoumat zda si obstaráte domácnost a podobně. Což s oblibou dělají. měli by zkoumat pouze Vaší mobilitu, to je zda můžete chodit, jak daleko dojdete a podobně. Klidně to sociální pracovnici řekněte. Úplně otáčejí smysl hodnocení pro jednotlivé dávky či průkazy. Pravděpodobně Vám budou nutit také skartu, kterou odmítněte a řekněte, že chcete dočasnou kartu ZTP, protože celá věc kolem skarty je zcela nevyjasněná a pravděpodobně skončí.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se v souvislosti s neustálým snižováním podpory státu, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.