Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

fr.hole

Autor vilem
Předmět fr.hole
Dotaz Dobrý den,existuje měsíční příplatek na fr.hole?Sestra kdysi pobírala pak byl zrušen.Nyní jsem četl že záleží na obci někde dávají.Jedná se mi UP česky těšín kde pracovnice sdělila že o ničem neví.Sestře byl zamítnut i ZTP průkaz přestože se velmi špatně pohybuje pouze o fr.holích asi 15let.Děkuji za informaci.Volny

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Viléme,

žádný příspěvek na doplatek za francouzké hole není. Pokud občan požádá obec, tak to záleží jen na obci, ale většina obcí by asi takový příspěvek odmítla, protože by jej musela hradit ze svých prostředků. Pokud Vaší sestře nebyl přiznán průkaz ZTP, doporučuji, aby se ve lhůtě do 15 dní od doručení zamítnutí žádosti odvolala, a to prostřednictvím svého úřadu práce na MPSV ČR, odbor odvolacích agend, Podskalská 19, 128 02 Praha 2. Pokud Vám již tato lhůta uplynula, doporučuji Vám, abyste podali novou žádost a potom se případně odvolali.

S pozdravem Václav Krása

Vážený pane,
NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením. Aktuálním projektem je sbírka na elektrický vozík pro sedmiletou Klárku, které lékaři ve dvou letech diagnostikovali Spinální muskulární atrofii. Cílem je vybrat pro Klárku částku ve výši 180.000 Kč. Více o Klárce na www.klarcinblog.cz. Pojišťovny nechtějí přiznávat elektrický vozík dětem mladším deseti let.
Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz