Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dotaz ohledně průkazu ZTP

Autor Leoš
Předmět dotaz ohledně průkazu ZTP
Dotaz

Přeji pěkný den Vážený p.V.Krása

Mám k Vám prosím dotaz

Již 13 let jsem v plném invalidním důchodu s pohybovým  ustrojím,páteří a celkovou plegii pravé končetiny a nevidomosti levého oka.Celou dobu jsem měl průkaz ZTP před necelým rokem mi průkaz vzali a dali mi pouze průkaz TP  poněvač mi chyběl prej jeden bod,jakej to mi neřekli.Před 14 dny mi došly papíry od posudkového lékaře ke kterému jsem měl jít letos na kontrolu že  plný invalidní důchod už mám nastálo a na kontroly už mne volat nebudou z důvodu stále se zhoršujícího mého zdravotního stavu.

Mohu se prosím zeptat zdali mám opět nárok ,jezdím často k lékaři na kontroly opět na kartu ZTP  kterou mi vzali  před necelým rokem a dali mi místo ZTP kartu TP  která mi k ničemu není.Děkuji za odpověď a přeji Vám  vážený p.V Krása pevné zdraví a krásné nastávající svátky Vánoční

s pozdravem Smiřický L. Radvanice u Přerova.

 

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Smiřický,

doporučuji Vám, abyste si o průkaz ZTP požádal po 1.1. 2014, kdy se významně mění posudková kritéria pro přiznání průkazu, a to výhodnějším způsobem. Domnívám se, že by Vám měl být průkaz přiznán.

S pozdravem Václav Krása

 

Vážený pane, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se v souvislosti s neustálým snižováním podpory státu, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohl Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.