Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dotaz ohledně epilepsie

Autor Michala Bundilová
Předmět Dotaz ohledně epilepsie
Dotaz Dobrý den pane doktore. Chtěla jsem se Vás zeptat na jednu věc. Můj přítel má od 16 let epilepsii s docela častými záchvaty. Nedávno jsme na radu kamarádky zažádali o invalidní důchod a po důkladném prošetření od lékařů dostal vyrozumění, že dostal 3. Stupeň invalidity, tudíž, ten nejhorší. Stálou práci nemá a má nějaká omezení. Chtěli bychom si vyřídit kartu ZTP, nebo OZP, ani nevím kterou a nevím, kam se obrátit, aby mu ji dali. Děkuji s pozdravem a přáním hezkého dne Bundilová Michala

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Bundilová,

průkaz OZP je průkaz TP, ZTP, ZTP/P. Žádost se podává na ÚP, formulář žádosti najdete na www.mpsv.cz.

S pozdravem Václav Krása