Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dotaz o průkazu ZTP

Autor Renáta Procházková
Předmět Dotaz o průkazu ZTP
Dotaz Dobrý den, prosím mám dotaz ohledně mého syna od narození má DMO. V říjnu 2018 mu končí průkaz ZTP, chtěl si podat žádost na příslušném ÚP. Bylo mu řečeno až v září 60 dnů před skončením stávajícího ZTP a že se tímto stejně nebude zabývat dříve než 1.listopadu . Je to nelogické mělo by to na sebe navazovat. Když jsem o něj pečovala do 18let nevzpomínám si, že bychom se nějakou prodlevu. Dnes je synovi 26let od 18let je mu vystavován ZTP pouze na 2roky.Původně měl ZTP/P postupně se stupeň snižuje. Jednou mu byl dokonce odebrán úplně. 1rok si kupoval jízdenky na MHD. Po odvolání opět přiznán. Je to ponižující každé 2roky dokazovat, že má zdravotní problém. Bydlíme v Ústí nad Labem zde prodleva při schvalování je 2-5 měsíců. A odebírání průkazů normální! Je to velice stresující. Děkuji

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Procházková,

doporučuji Vám, abyste podala žádost o prodloužení platnosti průkazu ZTP na Vašeho syna, a to buď doporučeným dopisem nebo přímo na podatelně Úřadu práce a nechala si potvrdit kopii podání. Úřady práce nedodržují lhůty a lidé jsou často řadu měsíců bez platného průkazu. Musíte pořád otravovat na ÚP.

S pozdravem Václav Krása

Vážení, rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnovali Váš čas na reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji.