Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dotaz na ZTP po 6 operacích páteře a neurostimulátoru.

Autor Milan Menšík
Předmět Dotaz na ZTP po 6 operacích páteře a neurostimulátoru.
Dotaz Dobrý den jsem už po 6 operacích páteře a mám v operovaný Neurostimulátor + 2 elektrody v páteřním kanálu a dvě elektrody v oblasti bederní páteře. Mám PID 3.stupně 75% invaliditu a zákaz veškeré práce + omezení skrze v operovaný lékařský přístroj Neurostimulátor. ZTP mi zamítli i když jsem se odvolával ke komisi MPSV a osobně se jí účastnil v Ostravě Porubě kde nevěděli ani co to je Neurostimulátor a jak funguje tak tam sedí kvalifikovaní lidé. Celou věc jsem podal jako správní žalobu ke Krakskému soudu v Olomouci mám nějakou šanci. A to není jediná nemoc na kterou trpím. Celí život jsem dělal Báňského záchranáře.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Menšíku,

domnívám se, že by Správní soud měl Vám vyjít vstříc. problém může být v tom, že Správní soud rozhodne ve Váš prospěch, ale on nemůže přiznat průkaz ZTP. To musí udělat správní orgán, to je ÚP. Takže věcí se bude opět zabývat ÚP a může se dokonce tato věc opakovat. Jen Vás na to připravuji, že někdy ti uředníci se chovají i takto nepřejícně.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamy na mém webu. Děkuji