Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dotaz na ZTP

Autor Jiří
Předmět Dotaz na ZTP
Dotaz

Dobrý večer.Pobíral jsem invalidní důchod prvního stupně z důvodu úrazu kolene. Nyní jsem onemocněl cukrovkou a souběžně i crohnovou chorobou.Invalidní důchod prvního stupně pobírám nyní na silnou  cukrovku,jelikož je to nemoc vážnější.V kombinaci s crohnovou chorobou se špatně léčí.Myslíte,že bych mohl o průkaz žádat?Jsem na kortikoidní terapii,léky imuran,metypred,salofalk,kortikoidní směs a další.Inzulín aplikuji 4 krát denně.Děkuji!!!

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Jiří,

doporučuji Vám, abyste si o průkaz požádal po 1. 1. 2014, kdy má dojít ke změně podmínek pro přiznávání průkazu. nemohu Vám však zaručit, že jej opravdu obdržíte.

S pozdravem Václav Krása