Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dotaz na ZTP

Autor Jiřina
Předmět Dotaz na ZTP
Dotaz

Dobrý den,ráda bych Vás požádala o radu.V r.2007 jsem měla operaci,odstranění prsu včetně l.uzlin a jsem v částečném ID II.stupně (65%omezení).Jelikož toto omezení mám na pravou ruku s kterou nezvládám nosit těžší věci a nevydržím s ní delší dobu pracovat,požádala jsem o průkaz ZTP,který mi byl zamítnut,má smysl žádat znovu a zda bych mohla mít na něj nárok?Děkuji za odpověď.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Jiřino,

nemyslím si, že má cenu žádat znovu o průkaz ZTP nebo se proti nepřiznání odvolávat. průkaz ZTP slouží především ke kompenzaci postižení mobility nebo orientace. Tento průkaz není důležitý pro posuzování míry závislosti (pomoci pro osobu se ZP).

S pozdravem Václav Krása