Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dotaz na vydání průkazu ZP

Autor Zdeňka Váchová
Předmět dotaz na vydání průkazu ZP
Dotaz

Dobrý den,

moje těžce postižená maminka má nárok na průkaz ZP, ale na ÚP mi řekli, že se už nevydává, že musíme pro ni požádat o Skartu i když s ní nedokáže pracovat.  

Chtěla jsem se zeptat jak máme postupovat.   Děkuji  Zdena Váchová 

   

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Váchová,

podejte si žádost o průkaz ZTP doporučeným dopisem nebo písemně na podatelně úřadu. Tím musí úřad zahájit správní řízení. Není pravda, že se průkazy ZTP nevydávají a že si musíte požádat o sKartu. Průkaz ZTP může mít formu sKarty, ale pořád je to průkaz ZTP a podle zákona č. 329/2012 Sb., Vy můžete žádat jen o průkaz ZTP. Úředník, který Vám řekl, že máte žádat o sKartu vůbec nemůže znát zákon a ještě k tomu je hloupý. Dále Vám doporučuji, abyste trvala na tom, že pokud Vám bude průkaz ZTP vydán ve formě sKarty na tom, že sKarta nebude mít platební funkci. To znamená, že pokud pobíráte nějaké dávky, abyste je pobírala tak jako dosud.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, 

rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se změnou zákona o loteriích, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.