Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dotaz na strátu průkazu ZTP

Autor Marie Dvořáková
Předmět Dotaz na strátu průkazu ZTP
Dotaz

Dobrý den,před týdnem jsem stratila doklady včetně průkazu ZTP,který jsem měla nově vydaný k 30.11.2011 s platností 5let. Pracovník na ÚP,který mě průkaz vydal mě tvrdí,že průkazy ZTP se nově už nevydávají,on mě dá průkaz dočasný s platností do konce roku a musím si vyřídit skartu.

Nevím co toto znamená,když mám přiznány výhody IIstupně,ztráta průkazu to snad neruší.

Děkuji s pozdravem Dvořáková M.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Dvořáková,

sdělte mi prosím na můj mail v.krasa@nrzp.cz jméno pracovníka a ÚP kde dělá, protože samozřejmě pracovník postupuje špatně. Pokud občan ztratí doklady, nebo jsou odcizeny či znehodnoceny, tak mu zůstávají řádně získané nároky a náhradní doklad je pouze osvědčením těchto nároků. Tudíž nemůže být vydán náhradní doklad s platností pouze do 31.12. 2013. Získané nároky mohou být zkráceny podle správním řízením, což by pracovník měl vědět.  Sdělte toto pracovníkovi a oznamte mu, že na něj podávám stížnost.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se v souvislosti s neustálým snižováním podpory státu, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.