Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

DOTAZ NA PRUKAZKU ZTP

Autor KAREL BAAR
Předmět DOTAZ NA PRUKAZKU ZTP
Dotaz

PANE KARAS MAM TAKOVEJ DOTAZ SEM OBCAN TEZCE ZDRAVOTNE POSTIZEN A PRESTO ME NENALEZI PRUKAZKA MAMPREJ NAROK JEN NA TP MAM CASTE KOLAPSI A NEMOCNE SRDCE CO MUSIM MIT ZA POSTIZENI AT JI MUZU ZISKAT DEKUJU ZA ODPOVED PAN BAAR Z TOUZIMI

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Baare,

průkazka ZTP nebo ZTP/P je vydávána osobám, které mají především pohybové postižení, případně jsou to osoby nevidomé nebo s vážnou poruchou sluchu. Pokud máte takové obtíže, že nemůžete chodit, nemůžete jezdit hromadnou dopravou a podobně, tak byste mohl mít nárok na tuto průkazku. Pokud se však bez problémů pohybujete, tak se obávám, že Vám průkazka přidělena nebude. Jednotlivé druhy postižení jsou uvedeny v příloze č. 5, vyhlášky č. 182/1991 Sb.

S pozdravem Václav Krása