Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dotaz na průkaz ZTP nebo ZTP/P

Autor Rostislav Rychlík
Předmět dotaz na průkaz ZTP nebo ZTP/P
Dotaz Dobrý den, jsem po autonehodě (cizí zavinění), kdy mi vznikla otevřená tříštivá zlomenina nohy a kýla. Kýla je takového rázu, že ji nelze operovat. Ve zlomené noze mám kovový materiál, který mi po sdělení lékaře ani nebudou vytahovat, pokud k tomu nebudou jiné důvody. Byl mi i přiznán částečný invalidní důchod 2.stupně. Domníváte se, prosím, že by mi tímto postižením, mohl vzniknout nárok na průkaz ZTP nebo ZTP/P? Děkuji předem za odpověď.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Rychlíku,

pokud máte nohu postiženou nad kolenem, tak byste měl mít nárok na průkaz ZTP. Nevím, jak Vás omezuje kýla. Pokud však můžete chodit bez doprovodu, obávám se, že průkaz ZTP/P by Vám asi přiznán nebyl.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud si prohlédnete reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji.