Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dotaz na průkaz ZTP

Autor Bedřich Tománek
Předmět Dotaz na průkaz ZTP
Dotaz Dobrý den,jsem v invalidním důchodu třetího stupně,když mi do důchodu dávali přiznali mi i ZTP průkaz ,jelikož jsem neměl ještě 50 let tak mi nedali průkaz na neomezenou dobu ale jen na určitou a že potom mi to prodlouží.Jenže v roce 2013 při změně zákona mi průkaz sebrali.Loni jsem v prosinci zažádal znovu a před týdnem mi přišlo vyrozumění že mi přiznali jen TP.Jsem po operaci páteře-s výměnou ploténky,mám bechtěrevovo onemocnění páteře,delší plotýnku částečně vyhředlou v bederní páteři,řadu výrustků na páteři,po operaci ramene a obou zápěstí v kterých mám silnou artrouzu,plicní onemocnění CHOPN,a problémy s trávením kde jezdím do Brna do gastroenteorologické ordinace k vůli stálému průjmu a bolestem tlustého střeva -prý mám dráždivý tračník.Celý život až do invalidního důchodu jsem dělal zednickou profesi,snažím se o sebe strat ,chodím pravidelně na rehabilitace ,každý měsíc si platím masáže zad,chodím do ordinace bolesti kde mi pan doktor aplikuje baňky ,akupunkturu,obstřiky ,denně cvičím,kupuji si prášky na podporu kloubů,prostě se snažím abych neztuhl a byl nejvíce co možná pohyblivý.A protože se asi snažím tak mi průkaz nedali,chci se zeptat zda se mám odvolat zda si myslíte že na něj můžu mít nárok,chtěl jsem ho jen na to když jezdí do Zlína nebo Brna k doktorům abych měl alespoň slevu na autobus. Děkuji za odpověď . Tománek

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Tománku,

doporučuji, abyste podal odvolání, které se podává prostřednictvím ÚP, který vydal rozhodnutí a adresuje se na odbor odvolacích agend MPSV ČR, Podskalská 19, 128 01 Praha.

Měl byste především argumentovat tím, že nemůžete chodit do schodů a ani neujdete více jak 100 m.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji