Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dotaz na průkaz ZTP

Autor Barbora Pospíšilová
Předmět dotaz na průkaz ZTP
Dotaz

Dobrý den pane Krása

mám dotaz:byl mi čerstvě přiznán id 3.stupně hlavně z důvodu těžkého poškození plic (CHOPN,překrývající se s astmatem,těžká obstrukční ventilační porucha,plicní hypertenze),k tomu ještě artroza nosného aparátu,a diabetes 2.typu. a pružníková hypertenze hůře korigovaná.Mám velké problémy s jakoukoli námahou,i delší chůzí,poněvadž to neudýchám,tak všude jezdím svým autem(žiju sama,a bez auta si ani nákup neudělám),proto by se mi hodila parkovací karta,a s tím i průkaz ZTP. Ale četla jsem tady dotazy ostatních,komu všemu byl průkaz ZTP zamítnut,a mám obavy o něj požádat. Můžete mi prosím poradit,zda to mám zkusit,a nebo nemám vůbec šanci ?

Děkuji za odpověď,a přeji hodně zdaru Pospíšilová B.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Pospíšilová,

podle mého názoru máte na průkaz ZTP nárok, ale obávám se, že s tím skutečně můžete mít problémy. Přesto Vám doporučuji, abyste se do toho pustila. NRZP ČR nyní podalo pozměňovací návrh k vyhlášce č. 388/2011 Sb., která by měla umožnit právě přiznávání průkazů i při nesplnění konkrétní diagnózy, ale průkaz by mohl být přiznán vzhledem k celkovému zdravotnímu stavu. Pokud neuspějete, doporučuji podat odvolání či správní žalobu.

S pozdravem Václav Krása