Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dotaz na průkaz ZTP.

Autor Hejpetr Josef
Předmět Dotaz na průkaz ZTP.
Dotaz Pane Krása. Chtěl by se Vás zeptat kde požádat průkaz vozíčkáře když mě byl zamítnut.I když mě odsouhlasil ortopéd i obvodní lékař.Komise která přijede z úřadu práce, se vás zeptají: vyznáte se v prostoru odpověď ano vyznám,dále poznáte peníze odpověď ano.Takových otázek je více. Já jsem byl držitelem průkazu ZTP který mi v loni končil. Já nechci žádné peníze ani předtím jsem je nechtěl,potřebuji jenom otevřít dveře u auta protože si na pravou nohu nestoupnu. Přeji krásny den.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Hejpetre,

doporučuji Vám, abyste po obdržení rozhodnutí o zamítnutí průkazu ZTP podal odvolání, a to prostřednictvím ÚP na Odbor odvolání a správních činností nepojistných dávek, MPSV ČR, Podskalská 19, 128 01 Praha 2.

S pozdravem Václav Krása

Vážený pane, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se v souvislosti s neustálým snižováním podpory státu, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohl Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.