Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

DOTAZ NA PRODLOUŽENÍ PRŮKAZU ZTP/P

Autor Jindřich Mařa
Předmět DOTAZ NA PRODLOUŽENÍ PRŮKAZU ZTP/P
Dotaz

Dobrý den pane Krása, dnes jsem byl na ÚP (úřad práce) se zeptat jak pokračuje moje žádost o vydání nové průkazky ZTP/P , žádost jsem podával na začátku Listopadu 2011 a do dnešního dne jsem zatím nedostal žádné vyjádření, tato stará průkazka ZTP/P mi platí už jen pár dní tj. do 31.1.2012. Tak jsem se také na ÚP ptal zda-li se dá tato stará průkazka platná už jen do konce tohoto měsíce Ledna prodloužit a bylo mi sděleno, že ne, tak se chci zetpat Vás co je na tom pravdy, že se nedá tento průkaz prodloužit. Pokud by se ale prodloužit dal, tak prosím kde si o toto mám požádat ? Za Vaši laskavou odpověĎ děkuji pan Jindřich Mařa

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Mařo,

pokud jste podával žádost na Vaši obec tak žádost musí být projednána podle zákonné úpravy platné do 31.12. 2011. Tudíž Vám doporučuji zjistit si na obci, kde jste podával žádost, aby Vám sdělili, kdy protokorálně předali Vaši žádost na úřad práce. Na základě toho je potřeba se znovu dostavit na ÚP a argumentovat tím, že jsou povinni projednat Vaši žádost podle staré úpravy, viz zákon 329/2011 Sb., o dávkách pro OZP - přechodná ustanovení. Doporučuji Vám podat co nejdříve žádost o příspěvek na mobilitu.

S pozdravem Václav Krása