Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dotaz na příspěvek na pořízení motorového vozidla

Autor Radek Rouš
Předmět Dotaz na příspěvek na pořízení motorového vozidla
Dotaz

Dobrý den pane Krása, jsem diabetik po amputaci  nohy v berci. Můžete mi prosím poradit, jestli mám nárok na příspěvek na pořízení motorového vozidla.  Nevím, jestli mohu žádat jen s průkazem TP.  Děkuji Radek Rouš, Opatov na Moravě

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Rouši,

pokud máte pouze průkaz TP, tak žádat o příspěvek na nákup motorového vozidla nemůžete. Musel byste být majitelem průkazu ZTP. Vzhledem k výšce Vaší amputace se obávám, že Vám průkaz ZTP nebude přiznán.

S pozdravem Václav Krása

Vážený pane,

rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se změnou zákona o loteriích, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohl Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.