Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dotaz na obnovení průkazky ZTP

Autor Dagmar
Předmět Dotaz na obnovení průkazky ZTP
Dotaz

Dobrý den,

od r. 1986 mám plný invalidní důchod kvůli roztroušené skleróze.  Krátce nato jsem obdržela i průkazku ZTP s neomezenou dobou platnosti.  Když po revoluci došlo k výměně průkazek, byla mi již vystavena průkazka s omezenou dobou platností, to jsem si však neuvědomila. Zcela náhodou jsem si nedávno všimla, že mi její platnost vypršela zrovna před rokem. Jaké však bylo mé překvapení, když mi pracovnice na úřadě sdělila, že v souvislosti s vyřízením nové průkazky nejprve provede místní šetření v mém domku a teprve poté zašle žádost mému ošetřujícímu lékaři. Opravdu jsem povinna podstoupit tuto ponižující proceduru?! Bydlím v malém městě a nechápu, proč bych najednou po těch letech, co jsem nemocná, měla pouštět do domu úřednici, která o mé nemoci neví zhola nic a také mi není jasné, co vlastně prohlídkou mého bydlení  zjistí relevantního pro posouzení mého nároku na znovuvydání průkazu ZTP?

Podotýkám, že nežádám o žádný finanční příspěvek.

Děkuji za odpověď.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Dagmar,

správný postup je takový, že si podáte žádost o vystavení průkazky ZTP. Žádost pošlete písmeně doporučeným dopisem nebo přes podatelnu úřadu. Na základě vaší žádosti bude skutečně provedeno sociální šetření ve vašem bydlišti. Tomu se nemůžete vyhnout. Sociální pracovnice uzjišťuje co si všechno dokážete sama udělat. Proto je potřeba se na tuto návštěvu takto připravit.

S pozdravem Václav Krása