Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dotaz na metodiku při podávání žádosti o ZTP

Autor S. Krejcova
Předmět Dotaz na metodiku při podávání žádosti o ZTP
Dotaz Vážený pane Kráso, dnem 31. 1. 2017 končí platnost mého průkazu ZTP. Začátkem listopadu jsem si chtěla požádat o vydání nového průkazu a nesla žádost na ÚP. Referentka mi sdělila, že dle nové metodiky ode mne nesmí převzít žádost dříve, než 2 měsíce před koncem platnosti původního průkazu. Chci se zeptat, zda postupovala správně. Dle mých dosavadních zkušeností je doba 2 měsíce pro vyřízení žádosti nedostatečná, již několikrát jsem čekala na vyřízení 3 měsíce a déle. I krátká doba bez průkazu ZTP mi přinese nepříjemnosti, například nutnost koupit si dálniční známku, nemožnost parkovat na vyhrazených místech, neschopnost prokázat se průkazem při prosbu o uvolnění místa v prostředku hromadné dopravy apod. Je nějaká lhůta, do kdy musí být žádost posouzena, když existuje lhůta, kdy může být podána? Děkuji za odpověď.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Krejčová,

to je známý trik, kdy úřednice nechtějí převzít žádost s tím, že je ještě dost času a že mají nějakou metodiku. To je hloupost. Vy máte samozřejmě právo odevzdat žádost v přiměřené lhůtě. Doporučuji Vám, abyste žádost o prodloužení platnosti průkazu ZTP podala na podatelně úřadu a nechala si potvrdit kopii podání a nebo žádost můžete zaslat doporučeným dopisem. Jeho doručením musí úřad zahájit správní řízení. Nikdo nemůže určit v jakém termínu si má člověk podat žádost o cokoliv, pokud tak nestanoví zákon.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji