Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dotaz na Dceru ohledně rozumové dispozice až lehké mentální retardace

Autor Hybenová Ludmila
Předmět dotaz na Dceru ohledně rozumové dispozice až lehké mentální retardace
Dotaz

Dobrý den ,chtěla bych se zetat ,jestli má dcera nárok požádat o průkaz ZTP nebo jiný průkaz .Od druhé třídy navštěvovala Základní školu praktickou v Bystřici pod Hostýnem. Po té  nastoupila na Základní školu praktickou v Holešově na tříletý obor Pečovatelské služby,kterou dokončila letos v červnu.Nyní je na ¨Úřadu práce v Přerově.V roce 2010 absolvovala psychlogické vyšetření. Závěr - Rozumové dispozice až v pásmu  lehká mentální retardace při převaze názorové složky intelektu a konkrétního myšlení.

Dcera špatně vyslovuje,špatně čte ,některá těžká slova ani nezopakuje ,nemá logické myšlení ,

Děkuji za shlédnutí a radu

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Hybenová,

obávám se, že Vaše dcera nemá zdravotní postižení, které by opravˇ%novalo k přiznání průkazu ZTP.

S pozdravem Václav Krása