Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dotaz na ZTP

Autor Petra Šedivá
Předmět dotaz na ZTP
Dotaz

 Dobrý  den pane  Krása.  Prodělala  jsem rakovinu prsa,ale nemám ablaci prsu  ! jsem v léčení ještě dva roky a je mi 30let. Mám nárok na  ZTP ???? Nebo nějaké dotace na dopravu k lékaři ??? Děkuji  Petra  Šedivá z  Chomutova  

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Šedivá,

pokud nemáte pohybové postižení, které by Vám bránilo v používání veřejné hromadné dopravy či jinak Vám stěžovalo život, tak se obávám, že nemáte nárok na průkazku ZTP. Léčba rakoviny prsu není indikací pro přiznání průkazky.

S pozdravem Václav Krása