Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dotaz k ZTP

Autor Věra Knýblová
Předmět Dotaz k ZTP
Dotaz

Dobrý den.Chtěla bych se zeptat jestli ČSSZ nepochybyla.V roce 2003 jsem mněla úraz pravé nohy,kdy jsem dostala plný invalidní důchod a v roce2004 průkaz ZTP.Dnes mám částečný invalidní důchod a chtějí mi vzít ZTP.Diagnózy na základě kterých jsem ZTP dostala se nezmněnily a naopak jsou chronické.poslední zpráva MUDr.Bartoše z cévního je:

Obj.komp.varixy bérců,korona flebectatica dx,počínající pigment,změny u kotníku dx,prsty bilat chladné,studené,lividní/absolutní teplota na prstech DKK měřena bezkontaktně 20-21 st C bilat/ostatní idem.

dg.závěr je stejný,algoneurodystrofický sy PDK/Sudek,syndrom/s projevy sek. Raynaud. sy DKK bilat,více dx a projevy žilní insuff na PDK II st a lehkou osteoporosou,chronický stav v péči cévní ambulance,vhodné odlehčování a nepřetěžování PDK,vhodné pracovní zařazení z možností šetření PDK nebo částečný úvazek.Medikace vyhovuje,ochrana před chladem,další série vasodilatačních infusí zde 20krát,nejlépe 1-2/2011.

Děkuji         Knýblová Věra

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Knýblová,

v roce 2009 byla vydaná vyhláška č. 359/2009 Sb., o posuzování míry invalidity. Touto vyhláškou došlo k významnému zpřísnění posuzovacích kritérií. Tím je možné, že jste na tuto změnu vyhlášky doplatila i Vy. Přesto Vám doporučuji bránit se odebrání průkazky ZTP. Máte možnost se odvolat ke KÚ, v případě neúspěchu se obrátit na MPSV ČR v tzv. přezkumném řízení.

S pozdravem Václav Krása