Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dotaz

Autor Vladimír Pecha
Předmět Dotaz
Dotaz

Dobrý den,chci se zeptat jaké podmínky musí splňovat doprovod ZTP/P.Zda by měla být osoba doprovázející plnoletá,svéprávná atd.Jak to uvádí zákon?Nebo jestli lze tento průkaz zneužívat k různým cestováním,za nákupy a výlety.Předem děkuji za vaši odpověď.

Přeji hezký den

Pecha Vladimír

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Pecho,

zákon přímo nestanoví, že doprovázecí osoba musí být plnoletá. Měla by být v každém případě svéprávná. na druhé straně není povinností u držitele průkazu ZTP/P vždy mít s sebou průvodce, pokud jej na určitou cestu nepotřebuje. Tudíž na vaši otázku nedokáži více odpovědět.

S pozdravem Václav Krása

Vážený pane,

rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se změnou zákona o loteriích, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohl Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.