Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dotaz

Autor Farkačová Marcela
Předmět dotaz
Dotaz

Dobrý den pane Krása.Máme již 15ti letého syna,který se narodil  oboustrannou hluchotou,v 5ti letech mu byl voperován Cochleární implantát a po následné resuscitaci kterou prodělal nečekaně v 9ti letech mu byl voperován kardiostimulátor-defibrilátor.Do lonského roku jsme měli 3 st.a ptůkaz ZTP/P(ten nám zůtal).Nyní máme 2st. přez to,že je syn velmi,velmi omezený.Chci se Vás zeptat,jestli je možnost a šance získat 3st.zpět.Syna musíme každý den vozit do školy od nás vzdálené 35km(celkem 70km).Nemůže se sám absolutně dopravovat.Děkuji Vám velmi za zpětnou odpověd a přeji příjemný den.S pozdravem Farkačová.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Farkačová,

domnívám se, že by bylo dobré zkusit požádat znovu o průkaz ZTP/P. Žádost musíte podat na Váš ÚP.

S pozdravem Václav Krása