Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dotaz.

Autor Zdeněk
Předmět Dotaz.
Dotaz

Dobrý den.Prosím vás,mám na pravé noze otevřený bércový vřed o velikosti asi 20x40 cma mám ho už přes celou nohu.Jsem držitel průkazu TP,ale když mi ho přiznávali tak jsem měl jenom malej vřídek na jedné straně bérce.Mám teda nárok na ZTP průkaz,když mám tak velkej otevřenej vřed,který se nehojí a stále se zvětšuje.Mám vřed už od roku 2003.Předem děkuji za vaší odpověd.S pozdravem Zdeněk Helgert

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Helgerte,

pokud se domníváte, že Vaše zdravotní postižení je většího rozsahu a vzhledem k tomuto postižení máte nárok na zprůkazku ZTP je nezbytné, abyste se obrátil na odbor sociální péče v nejbližší obci s rozšířenou působností. Nárok na průkazku ZTP může posoudit pouze posudkový lékař a příslušní pracovníci odboru sociální péče. Doporučuji Vám podat žádost o průkazku ZTP a pokud byste se žádostí neuspěl můžete se obrátit na poradnu NRZP ČR e-mail: poradna@nrzp.cz nebo tel: 266 753 427.

S pozdravem.

Václav Krása