Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dotaz

Autor l migdal
Předmět dotaz
Dotaz

musim jezdit 2 krat za rok do brna na kontrolu .je to pres 100km cesta me stoji 400 kc.jsem invalida 3 stupne mam narok na propleceni jizdneho  a kam se mam obratit.dale se chci zeptat lestli mam narok na prukazku ztp.  ma diagnosa je..ischemicka choroba srdecni se sy  ap,ef lk 20,,,nyha 2      diabetes 2 typu   hhyperlipemie    bronchitischronica   steatosa  jater      dekuji za odpoved

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Migdale,

o průkazku ZTP si můžete požádat na odboru sociální péče Vaší obce s rozšířenou působností. V případě, že jste pozván ke kontrole Vašeho zdravotního stavu, vzhledem k Vašemu onemocnění, můžete požádat Vaší zdravotní pojišťovnu o proplacení jízdného.

S pozdravem Václav Krása