Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dotaz

Autor Gabriela Dočkalová
Předmět dotaz
Dotaz

Vážený pane Kráso,

měla bych na Vás dotaz. Dozvěděla jsem se od jedné onkologické pacientky, že si zažádala o ZTP a byl jí vydán. I stání pro auto před domem jí bylo vyznačeno tabulí.

Proto Vás moc prosím o sdělení, zda můj manžel, který je onkologickým pacientem(rakovina pravého plicního laloku a tím i velmi obtížné dýchání) může žádat o ZTP a o vyznačené místo pro auto (cedule před domem s označením, že toto místo může používat jenom on).

Prosím Vás ještě o sdělení, kam by se měl kvůli těmto jeho problémům obrátit.

Moc Vám děkuji za odpověď a přeji Vám krásný a klidný den.

Gabriela Dočkalová, Brno

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Dočkalová,

Váš manžel si může požádat o průkazku ZTP. Žádost se podává na odboru sociální péče města Brna, případně městské části. Neznamená to však, že má automaticky nárok na průkazku ZTP, záleží na posouzení posudkovým lékařem. Pokud mu bude přiznána průkazka ZTP, může požádat odbor dopravy Magistrátu města Brna o vyhrazení parkovacího místa. Na toto vyhrazené parkovací místo však není právní nárok.

S pozdravem Václav Krása