Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dotaz

Autor Miroslav Hlavatý
Předmět Dotaz
Dotaz Je mi 69 let před rokem jsem měl infarkt-mozkovou mrtvici.Mam cukrovku 2 stupně třikrát operovaný P kyčelní kloub a po 20 letech ucpány bypass-nejde pročistit spodek cév.S P nohou mam potíže že nemohu natáhnout ani ponožku a zavázat si botu Jsem držitelem ZTP na stalo.Žena mi koupe a slouží jako služka.Chodím o 2 fr.holých.Proto jsem si požádal o ZTP-P který mi byl zamítnut i s odvoláním.Kam se mam obrátit o pomoc mam strach chodit sám i když chodím hodně málo. Může se něco přihodit a kdo mi třeba zavolá záchranku Děkuji za odpověd ´ Hlavatý

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Hlavatý,

při neúspěšném odvolání můžete do 60 dní podat správní žalobu, která se podává ke krajskému soudu. U této žaloby Vás nemusí zastupovat advokát a ani neplatíte žádné poplatky. Do žaloby je nutné uvést, že podáváte žalobu na postup odvolacího orgánu, protože nevzal v úvahu všechny okolnosti Vašeho zdravotního stavu a nepostupoval v souladu se Správním řádem. 


S pozdravem Václav Krása

Vážený pane, rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnoval Váš čas na reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji.